A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Home » Güneş Enerjisi » Solar Sistemler » Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah!
Güneş Enerjili Yerli Silah

Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah!

Samsunlu mucit Mustafa Yiğit , ‘Solar enerjili tam bağımsız robot tabanca’ yaptı .

Dünya Mucitleri Evrensel Araştırmalar ve Geliştirmeler Derneği Genel Başkanı Mustafa Yiğit , sınırlara konuşlandırılabilecek “Solar enerjili tam bağımsız robot tabanca ” projesini yaşama geçirdi.

Samsun’da yaşama geçirdiği buluşlarla dikkatleri üzerine toplayan ünlü mucit Mustafa Yiğit , 1,5 senedir üstünde çalıştığı ‘Solar enerjili tam bağımsız robot tabanca‘ projesini bitirdi . İnsanların yaşamlarını kolaylaştırmak adına keşifler yapan Mustafa Yiğit , yepyeni buluşunu duyurdu .

    Güneş enerjisi ile çalışan , ısıyı, hareketi algılayan sensörleri, uyarıcı sistemleri ve 180 derece dönebilme olanağına sahip olan ‘Solar enerjili tam bağımsız robot tabanca’ pekçok özelliği ile göze çarpıyor . Uzun süredir üstünde çalıştığı projesinin tanıtımı anında aksiyon filmlerini aratmayan görüntüler meydana geldi . ‘Solar enerjili tam bağımsız robot silah‘ karşıdan gelen hedeflere ilk olarak ikazlarda bulundu . İkazları aldırmayan düşmana robot ateş ederek tesirsiz duruma getirdi.

SINIR GÜVENLİĞİNDE KULLANILABİLİR

Proje konusunda bilgi veren ünlü mucit Mustafa Yiğit , “21. asırda yaşıyoruz, teknolojiye ayak uydurmak gerekli . Ülkemiz’e baktığım zaman bu biçimde çalışmalar yok. Bu, basit bir proje. Parasal imkansızlıklarla bu dereceye getirebiliyorsak devletin müesseseleri bunun daha güzelini yapar. Kendi başına hareket edebilen, ısıya hassas, harekete hassas tabanca sistemi filmlerde görüyorduk. İşte şimdi biz bunu yaptık. ‘Yapılamaz’ diye bir şey yok. Robot tabanca öncesinde uyarıyor daha sonra uyarı dinlenmediği zaman kendiliğinden ateş ederek hedefi tesirsiz duruma getiriyor. Sistem enerjiyi güneş panelinden ediniyor. Gündüz güneşten kendini besliyor, bataryalarını dolduruyor. Bataryaların gücü zaten hareket düzeninde aylarca yetebilecek biçimde. Bu yüzden enerjisi bitmeyen bağımsız bir robot projesi” diye konuştu .

Bu tür projeler inşa edilerek yeryüzünde söz hakkı sahibi olunabileceğini söyleyen Yiğit , “İyiler güçlüyse, kötüler kötülüğünü göstermez ama iyiler zayıfsa kötüler daha da kötü olur . Teknolojide bir numara olmamız gerekmektedir . Bu sistem sınır güvenliğinde kullanılabilir” diye sohbet etti .

Bir önceki yazımız olan Rüzgar Enerjisi'nde Yeni Yasa! başlıklı makalemizde polat enerji, res ve rüzgar enerjisi hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgi Çekici!

Güneş Enerjisi ile Çalışan Sıcak Su Sistemleri

Ülkemizde yaygın olarak bilhassa bol güneş alan güney ve batı bölgelerinde kullanılan Güneş Enerjisi ile …

16 comments

 1. Bi bu kalmıştı tebrik ederim. Ancak güneş olmayan bir yerde savaşa giden askerin işini görmeyecektir. Yani silahlarda güneş enerjisinden yararlanılması ne derece faydalı olur bilemiyorum.

 2. Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! ve Çağatay Turgut begendim dedi.

 3. Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! ve Çağatay Turgut begendim dedi.

 4. Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Ağrı sevgilerle

 5. Metin Ali Feyyaz

  Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Batman sevgilerle

 6. Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! ne zaman perşembe gününde Kazım Atabay bu siteden okudum.

 7. Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Iğdır sevgilerle

 8. Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! ve Çağatay Turgut begendim dedi.

 9. Çağatay Turgut Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Merhaba herkese sayfan yeminle mükemmel, teraziye tıkladım

 10. Yenilenebilir Enerji

  Kayseri merkezden ben Yenilenebilir Enerji. selam arkadaşlar paylaşımınız gerçekten ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 20-09-2017 11:15:08

 11. Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! Konya sevgilerle

 12. Güneş Enerjisiyle Çalışan Yerli Silah! ne zaman salı gününde Kerim Cabbar bu siteden okudum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *