A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Home » Güneş Enerjisi » Solar Sistemler » Katlanabilir Güneş Panelli Lamba!
Solar Gece Lambaları

Katlanabilir Güneş Panelli Lamba!

Yeryüzünde milyonlarca insanın hala elektriksiz ve cereyansız yaşamaya mahkum olduğunu ve bu bölgelerde yaşayanların geceleri en temel ihtiyaçlarını rahatça gidermek için gaz lambası gibi riskli ışık kaynaklarından başka seçenekleri olmadığını gören Amerika Birleşik Devletlerivatandaşı Alice Min Soo Chun bir ürün üretti . 2010 Haiti zelzelesinin ardından afet durumlarında ışığa duyulan ihtiyacın ne kadar mühim olduğunu gören Soo Chun’un kurduğu Solight Design şirketinin tasarladığı ve ürettiği SolarPuff çok hafif, PET’ten imal edildiği için kolay kolay zarar görmüyor, sudan etkilenmiyor ve hemen hemen hiç yer kaplamıyor. Zira kağıt katlama sanatı origamide olduğu gibi , bu lambalar katlanabiliyor. Böylelikle gündüz ister sırt çantanızda, ister evinizin bahçesinde güneşlenmeye bıraktığınız zaman , geceleri biriktirdiği enerjiyi en az 8 saat kullanabileceğiniz bir ışık kaynağına dönüşüyor.

Solar Gece Lambası
Solar Gece Lambası

Bir önceki yazımız olan İsviçre'de Otoyolda Yosunla Biyoyakıt Üretilecek! başlıklı makalemizde biyoyakıt, Güneş Panel ve yosun biyoyakıt hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgi Çekici!

Güneş Enerjisi ile Çalışan Sıcak Su Sistemleri

Ülkemizde yaygın olarak bilhassa bol güneş alan güney ve batı bölgelerinde kullanılan Güneş Enerjisi ile …

3 comments

  1. Katlanabilir Güneş Panelli Lamba! ve Çağatay Turgut begendim dedi.

  2. Katlanabilir Güneş Panelli Lamba! Nevşehir sevgilerle

  3. Çağatay Turgut Selamlar paylaşım ciddiyim çok iyi, saolun

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *