A huge collection of 3400+ free website templates JAR theme com WP themes and more at the biggest community-driven free web design site
Home » Hidroelektrik » Hidroelektrik Santraller » Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali

Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali

Ceyhan Nehri üzerinde bulunan Enerjisa Elektrik firmasına ait olan Türkiye’ nin ortalama büyüklükte enerji santrallerinden bir tanesi olan Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali Kahramanmaraş’ ta bulunmaktadır.

Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali ürettiği toplam 266.102.173 kilowatsaat enerji ile Türkiye’ nin en büyük 33. Kahramanmaraş’ ta bulunan hidroelektrik santraller arasında en büyük 5. santral konumundadır. Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali bu üretimi ile ortalama olarak Türkiye’ de yaşayan 80.393 kişinin günlük hayatta ihtiyaç duyduğu enerjiyi tek başına karşılayabilme kapasitesine sahiptir.

2016 yılı ile birlikte Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizmasından faydalanacak olan Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali ürettiği her 1 kilowatsaat elektrik enerjisini 0,0730 $ üzerinden devlete satış yapabilecek ve bu imkan 2020 yılına kadar aynı fiyat üzerinden devam edecektir.

Mart 2006 tarihinde başlamak üzere toplamda 49 yıl süreyle üretim lisansına sahip olan Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali santralin yıllık üretim kapasitesi, toplam 382,6 GWh dir.

Toplam iki farklı üniteden oluşan Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali 28 Mart 2011 tarihinden beri EÜ/678-3/622 lisans numarası ile aktif olarak faaliyet göstermektedir.

Bir önceki yazımız olan Almanya, Yenilenebilir Enerji Kullananlara Para Ödedi ! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

İlgi Çekici!

Suat Uğurlu Barajı ve Hidroelektrik Enerji Santrali

Suat Uğurlu Barajı ve Hidroelektrik Enerji Santrali, Samsun’da, Yeşilırmak üstünde , sulama ve elektrik enerjisi …

2 comments

  1. Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali için teşekkürler.

  2. Hacınınoğlu Hidroelektrik Santrali ne zaman cuma gününde Polat Seyhan bu siteden okudum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *